שיתוף בפייסבוק

רפואה משלימה לטיפול בכלב עם תולעים

הכלב עושה קקי שזז ה צ י ל ו !

רוב בעלי הכלבים נתקלו בתופעה הזו, צפיה ביצורים חיים בצואה הכלבית. אצל כלבים נגועים במיוחד אנחנו רואים לעיתים יציאה שכולה גוש מתפתל.

מה זה, ומה ניתן לעשות על מנת למנוע ולטפל בכלב נגוע בתולעים.

סימנים להימצאות של תולעים יכולים להיראות כמו התאור למעלה או כמו “שומשום” בצואה של הכלב, ליקוק פי הטבעת,גרוד הטוסיק על הריצפה, כאבי בטן, הקאות ושלשול.

כשהכלב כבר סובל מהסימפטומים כדאי לתת מענה מהיר, וכאן הטיפול הקונבנציונלי הוא היעיל ביותר.

לאלה מאתנו שמעדיפים לנקוט צעדי מניעה מראש או את הישנות הבעיה, יש לשמחתנו צמחים שעוזרים לשמור על בריאות המעיים.

שמירה על שטחי מחיה של הכלב נקיים מפרעושים תעזור מאוד.

דרכים טבעיות למניעה וטיפול בתולעים.

חשוב לזכור שצריך לקבל הנחיות מדויקות לשימוש בצמחים, בנוגע להתאמה, מינון והכנה, כיוון שצמחים עלולים להזיק בשימוש לא נכון.

מערכת החיסון של הכלב

נקודת ההתחלה למניעה וטיפול בתולעים, היא מערכת חיסון בריאה וחזקה. מחקרים אחרונים מראים גם קשר ישיר בין חיידקים במעיים, לבריאות של הכלב.

הימנעות מאנטיביוטיקה ומזון תעשייתי, הוספה של פרוביוטיקה במקרה הצורך, יעזרו לתחזוקה של האיזון העדין במערכת העיכול של הכלב ויהפכו את הסביבה לפחות מזמינה עבור התולעים.

מה ברשימה:

שום

מן הסתם שמעתם וקראתם ששום מסוכן לכלבים, אבל במינון הנכון, שום נמצא בשימוש ברפואה הטבעית, שנים רבות, גם בטיפול בבעלי חיים. הוא מחזק מערכת חיסון ומסייע בטיפול נגד תולעים.

תנו שן אחת קצוצה לכל 15 ק”ג ממשקל הכלב.

פירות וירקות

הוסיפו לתפריט היומי של הכלב והפכו את המעיים שלו לאזור לא ידידותי לתולעים: גזר, שומר, קוקוס ופפאיה קצוצים.

פטרוזיליה

הוסיפו כמה גבעולי פטרוזיליה למזון מדי יום. אפשרות טובה לימי הקיץ היא, לבשל כמה גבעולי פטרוזיליה ל 3 דקות. לקצוץ דק ולהקפיא בקוביות קרח, כך תוכלו לתת כל יום קוביה או שתיים באופן קבוע.

זרעי דלעת

גרעינים טריים יכולים לעזור בהוצאת והרחקת התולעים. אפשר לתת טחון ומעורבב עם המזון. תנו כפית לכל 5 ק”ג ממשקל הכלב.

אגוז שחור

הצמח הזה יכול לנקות מהגוף תולעי מעיים. חייבים לקבל הנחיה ברורה לגבי המינון המתאים לכלב אחרת הוא עלול לסכן אותו. אפשר לומר שאם זרעי דלעת ושום לא עזרו לכלב להיפטר מהתולעים, אז המצב משקף את מצבו הכללי של הכלב וצריך להתייחס גם למערכת החיסון שלו בעזרת מטפל מוסמך ברפואה סינית לבעלי חיים.

דיקור סיני

חיסול הפרזיטים הוא רק חלק מתהליך הטיפול. לאחר ניקוי הגוף מהפרזיטים, חשוב להשלים את הטיפול באמצעות דיקור סיני, במטרה לחזק את הקיבה, הטחול והצ’י הכללי וכן לחזק את מערכת החיסון כדי למנוע התפתחות מחלות.

 

אורלי זכאי, הקליניקה לרפואה סינית ושיקום בעלי חיים,  דף הפייסבוק של אורלי זכאי

ההמלצות כאן לא מחליפות בשום צורה התייעצות עם בעל מקצוע מוסמך.

ביבליוגרפיה:

Chinese veterinary herbology – Xie and Preast,   page 290-296, ;Adv. Blackwell Publishing, 2010 –

– Treating Chronic Inflammatory Diseases with Chinese Herbs: “Gu Syndrome” in Modern Clinical Practice,2011, from the web: http://bit.ly/1C3NyRK

– אתר ברא – עולם צמחי המרפא: צמחי מרפא לטיפול בתולעי מעיים ופרזיטים

– Herbal Options For Your Dog’s Worms, 2014, from the web: http://www.dogsnaturallymagazine.com/

– מאמר לגבי הקשר בין הפלורה במעי ובריאות. מוזכר שם  שמחקרים חדשים מראים שיש קשר בין בקטריות במעיים לבריאות הכלב, הנה קישור ל Journal of animal science כאן אפשר לעיין במידע מתוך כנס הווטרינרים שהתקיים בדנוור קולורדו בשנת 2010. בסופו יש עוד קישורים מעניינים בנושא .http://www.journalofanimalscience.org/content/89/5/1520.short

 

 

Print Friendly